Coaching online - skuteczny coaching biznesowy online

Indywidualny coaching biznesowy, coaching kariery i rozwój osobisty

Coaching online - skuteczny coaching przez Internet

coaching icon 1

Wyznaczanie kierunku kariery

coaching icon 2

Praca nad własnymi potrzebami

coaching icon 3

Konflikty i trudności w komunikacji

coaching icon 4

Rozwijanie pewności siebie

coaching biznesowy online

Coaching online – czy warto?

Coaching online jest jedną z najpopularniejszych opcji prowadzenia procesów coachingowych. Korzyści jest wiele: możesz w  umówionym momencie połączyć się z dowolnego miejsca, nie tracisz czasu na dojazdy, z łatwością możesz pogodzić różne ważne dla Ciebie obszary, a przede wszystkim możesz w stosunkowo prosty sposób wprowadzić zmiany w swoje życie!

Badania pokazują, że przy zaufaniu i dobrej relacji,  online coaching jest tak samo skuteczny, jak tradycyjna forma współpracy w gabinecie. Praca w sposób stacjonarny i online ma takie same cele i taką samą wartość, bez względu na tryb spotkań. 

Poznajmy się. Zapraszam na darmową wstępną sesję coachingową online.

 

Sesje coachingowe online są dla Ciebie, jeśli…

coaching online
coaching online

Profesjonalizm i współpraca

Wiem, jak to jest być kobietą w miejscu pracy. Znam wyzwania, przed którymi stoisz, ponieważ obserwowałam je przez lata: niepewność podczas zabierania głosu na spotkaniu, poczucie bezsilności podczas negocjowania kontraktów i martwienie się, czy wykonam wszystkie działania na czas. Oferuję coaching online – business coaching, aby pomóc kobietom zwiększyć pewność siebie, by odnalazły swój głos i zwiększyły motywację do życia zawodowego, jakiego pragną.

Nie obiecuje cudów, ale skuteczne i profesjonalne metody pracy.
Mój program poprowadzi Cię przez płynny i fachowy proces, który pozwoli Ci zidentyfikować i zminimalizować konkretne aspekty, które powstrzymują Cię od realizacji Twoich celów.

W sesjach coachingowych przez Internet wspólnie rozpoznamy Twoje zasoby, które wzmocnią Cię w dążeniu do celu i pragnień.  

Zapraszam do współpracy. Oferuję również coaching w języku angielskim

Korzyści z coachingu online

czym jest coaching online
korzyści z coachingu online

Coach online jest potrzebny, gdy chcesz pracować nad obszarami:

Sesje rozwojowe online. Jakie metody stosuje podczas coachingu online?

Hands-off coaching – nie narzucam rozwiązań ani nie stosuje rad wynikających z własnych doświadczeń. Wspieram w budowaniu, wspieram w rozwoju konkretnych umiejętności. Przede wszystkim zadaje pytania – to ich moc sprawia, że odnajdujesz w sobie nowe zasoby, możliwości i siłę.

Metodologia oparta jest na jedenastu podstawowych kompetencjach coachingowych według International Coach Federation (ICF) podzielonych na cztery główne grupy:

  • Ustalanie zasad współpracy
  • Współtworzenie relacji
  • Efektywne komunikowanie
  • Wspieranie procesu uczenia i osiągania rezultatów

Kodeks etyczny ICF określający zasady postępowania, obszary konfliktu interesów, profesjonalne postępowanie wobec klientów, poufność i prywatność oraz stały rozwój.

coaching przez Internet
Kim jest coach online

Czym jest coaching? Kim jest coach online?

Coaching  online jest formą profesjonalnego wsparcia, która ma pomóc Tobie zidentyfikować i pokonać bariery na drodze do realizacji celów i wzmocnić Twój potencjał. Programy coachingowe pomagają kobietom przełamać narzucone sobie ograniczenia i zakończyć autosabotaż. 

Coach jest profesjonalistą, który pomaga, towarzyszy w procesie zmiany lub osiągnięciu celów. Często skuteczny coach to certyfikowany coach, który przeszedł cykl szkoleń akredytowanych ośrodków przygotowujących do zawodu. Coach często ma duże doświadczenie w zakresie obszaru, w którym prowadzi coaching. W przypadku obszaru zawodowego business coaching, coach często pracuje jako manager, ma wieloletnie doświadczenie biznesowe, zna specyfikę pracy w dużych globalnych firmach.

Coach online zwiększa twoją efektywność w pracy i wspiera twój rozwój zawodowy.

Współpraca

Coaching biznesowy online, tj. osadzony w tematyce kariery i rozwoju osobistego, oferuję osobom dorosłym, które poszukują wsparcia w dążeniu do celu, mierzą się z wyzwaniem, pragną osiągnąć zmianę.

Specjalizuję się w coachingu kobiet w biznesie.

Pracuję w języku polskim i angielskim. 

Proces coachingu online obejmuje 6-8 spotkań ( czas trwania procesu) odbywających się co dwa-trzy tygodnie. Odstępy te zapewniają Klientce ważną przestrzeń do działania i rozwoju, a także wykonywania ćwiczeń i wdrażania zmian.

Pierwszą sesję poświęcamy na ustalenie zasad i warunków współpracy. Omawiamy cel i dążenie Klientki, ustalamy liczbę i częstotliwości spotkań.

Każde spotkanie trwa 90 minut. Pracujemy nad dążeniem Klientki, analizując jego/jej własne zasoby i potencjał. Korzystając z narzędzi coachingowych, przyglądamy się rzeczywistości, wariantom działania, źródłom dodatkowego wsparcia czy inspiracji. W centrum pozostaje Klientka wraz z jej doświadczeniem, umiejętnościami i kreatywnością. 

Sesje rozwojowe online realizowane są przez Teams. Minimalne wymagania techniczne to: dostęp do stabilnego internetu, sprawny mikrofon i kamera.

Klientka nie musi mieć własnego konta na platformie Teams.

Odradzam spotkania bez kanału wideo. Proszę o uprzednie przetestowanie swojego urządzenia, aby upewnić się, że odbycie sesji coachingu online jest możliwe. 

Sesja może zostać odwołana najpóźniej na 24 godziny przed umówionym spotkaniem.

Sesje odwołane później są płatne według umówionej stawki za pojedynczą sesję.

Nieprzybycie w ustalonym terminie bez uprzedniego odwołania sesji podlega pełnej opłacie za niezrealizowaną sesję. 

coaching po angielsku

Pierwsze spotkanie coachingowe online

Pierwsze spotkanie coachingowe przez Internet nazywamy sesją zerową. Służy ona wstępnej rozmowie poświęconej tematowi, z jakim przychodzisz – wspólnie decydujemy, czy jest to obszar do pracy coachingowej, czy może raczej psychoterapeutycznej albo doradztwa zawodowego. Sesja zerowa jest również po to, byś mogła zadać wszystkie pytania, na które odpowiedzi pozwolą Ci zdecydować, czy chcesz rozpocząć proces coachingu. Postaramy się zapewnić bezpieczną, intymną przestrzeń, pozwalającą na zaangażowanie w rozmowę. Sprawdzimy również Twój komfort i poziom bezpieczeństwa, gdy wchodzisz do wirtualnego gabinetu.

Jeśli nie jesteś pewna, czy coaching biznesowy jest dla Ciebie, napisz (kontakt@nowewidoki.com) albo zadzwoń (+48 739 906 648) – odpowiem na Twoje pytania i doradzę dalsze kroki.

Przygotowanie do sesji online

Zasady sesji coachingowych online nie różnią się znacznie od tych obowiązujących w gabinecie. Zobowiązujemy się do pełnej dyskrecji i poufności. Z naszej strony podczas rozmowy nikt poza coachem nie słyszy klienta/tki. Sesje online realizowane są za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams, która jest uznawana za jeden z najbezpieczniejszych komunikatorów na rynku. Pozwala m.in. na szyfrowanie danych, uwierzytelnianie oraz zaawansowaną inspekcję, co uniemożliwia osobom postronnym dostęp do treści w aplikacji. 

Wymagania techniczne:

  • Możesz pobrać aplikację Microsoft Teams [tutaj], jednak nie jest to warunek konieczny; przed sesją otrzymasz od nas link do spotkania, w którym będziesz mógł/mogła uczestniczyć również poprzez przeglądarkę (np. Google Chrome);
  • Jeśli już korzystałeś/łaś z aplikacji, upewnij się, że pamiętasz swoje dane do logowania;
  • Przed spotkaniem koniecznie sprawdź, czy poprawnie działa sprzęt: mikrofon, kamera, stabilne łącze internetowe – bez nich nie będziemy mogły zrealizować sesji;
  • Zminimalizuj czynniki rozpraszające uwagę – rzeczy lub dźwięki, które mogą nam przeszkadzać podczas rozmowy
  • Jeśli wdzwaniasz się z biura, zapewnij sobie prywatność i spokój – poproś, by Ci w ty czasie nie przeszkadzano. 

Psychoterapia? Czym nie jest coaching?

Należy pamiętać, że klientka w trakcie procesu pracy z coachem nie jest uczestniczką kursu ani pacjentką. Nie bierze udziału w treningu ani w sesji konsultacyjnej, doradczej. Coachyni nie staje przed nią, by przekazać wiedzę na dany temat, zademonstrować, a potem przeprowadzić test. Nie sprzedaje też uniwersalnej recepty na powodzenie i satysfakcję. Coach to nie psycholog, psychoterapeuta, interwent kryzysowy ani trener czy doradca zawodowy. 

Relacja między coachynią a klientką jest partnerska. Coachyni nie pozycjonuje się jako ktoś, kto wie lepiej i więcej, przeciwnie – to klientka ma szansę zyskać najgłębszy i najpełniejszy wgląd w to, co dzieje się w niej i dookoła.

Coachyni ją w tym wspiera, zadając pytania, odzwierciedlając, co słyszy i widzi. Staje po stronie klientki, nie ocenia jej, nie krytykuje. Towarzyszy.

Coaching biznesowy w Warszawie oraz coaching biznesowy online, jaki proponuję w Nowych Widokach, skupia się sferze zawodowej, business, karierze i rozwoju osobistym. Nie poruszamy tu spraw życia rodzinnego czy zdrowotnego, czyli stricte life coaching. Oczywiście każda z nas stanowi całość i takie holistyczne spojrzenie towarzyszy nam w procesie, natomiast jego główny temat i cel, do jakiego zmierza klientka, to zagadnienia z obszaru pracy, kariery i szeroko pojętego rozwoju osobistego. 

Forma współpracy - poznaj opinie klientów

Miejsce zamieszkania i tryb życia nie zawsze pozwalają na spotkanie w gabinecie. Coaching przez Internet–coaching prowadzony przez Teams albo Skype – jest nie mniej skuteczny.

Coaching indywidualny online przy zachowaniu odpowiednich warunków forma  pozwala na realizację wszystkich aspektów spotkań: komunikację werbalną i niewerbalną, rysowanie schematów (przez współdzielenie ekranu), a nawet wykorzystanie przestrzeni.

Kluczowe jest stabilne łącze internetowe, kamerka i mikrofon pozwalające na bezawaryjny odbiór dobrej jakości oraz zapewnienie prywatności – nikt z domowników nie powinien nas słyszeć ani widzieć podczas całego spotkania.

 

coaching online

Umów się na sesję online z coachem

4.8/5 - (47)