Psychoterapia online - profesjonalny psychoterapeuta online

Bezpieczna psychoterapia online.
Wiemy, jak połączyć się z Twoimi emocjami i doświadczeniami 

Terapia przez Internet – pomoc psychologiczna online

Terapia online-jak możemy pomóc?

Depresja, dystymia, CHAD, bezsenność

terapia psychologiczna online gwarantuje realną pomóc pacjentom z depresją

Fobia społeczna

terapia przez internet może być łatwiejsza, bo często mniej konfrontacyjna

Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne OCD

pomoc psychologiczna online może rozwiązać problemy z kompulsjami i natręctwami

Niepokój i panika

psychoterapeuta online pomaga w leczeniu napadów lękowych

Lęk o zdrowie

spotkania z psychologiem online oznaczają, że klient pozostaje we własnym środowisku

Samotność i izolacja

wsparcie psychologiczne dostarcza pomocy osobom czującym izolację, bez względu na to, w jakim miejscu się znajdują

Niska samoocena

terapia psychologiczna może pomóc osobom cierpiącym, zwiększyć własną pewność siebie i poczucie własnej wartości

centrum pomocy
skuteczna terapia online

Psychoterapia przez Internet-korzyści:

Umów się na wizytę i skorzystaj z pomocy psychologa

Co nas wyróżnia:

psychoterapia online

Dobry psychoterapeuta online. Jak znaleźć dobrego psychoterapeutę online ? Sprawdź opinie naszych pacjentów

Znalezienie odpowiedniej psychoterapeutki może być trudne, ale jest kilka kluczowych kwestii, które powinnaś wziąć od uwagę:

Specjalista. Czym różni się psycholog online od psychoterapeuty online?

„Korzystanie z pomocy psychologa czy psychoterapeuty online?” Często oba te sformułowania stosowane są zamiennie. Warto, jednak wczytać się w personalia specjalisty i sprawdzić informacje na temat wykształcenia i doświadczenia. Psycholog to specjalista, który ukończył studia psychologiczne, najczęściej ma mniejsze doświadczenie w obszarze leczenia problemów, związanych ze zdrowiem psychicznym. Psycholog online pomoże przebrnąć przez trudniejszy etap w życiu, zapewniając wsparcie. Certyfikowani psychoterapeuci lub w trakcie certyfikacji, poza bazowym wykształceniem, kształci się w zawodzie terapeuty, w czteroletniej szkole psychoterapii. Specjalizacja w zakresie psychoterapii pozwala pracować z różengo rodzaju problemami natury psychicznej.

Istnieją różne szkoły terapeutyczne np. w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT) bądź psychodynamicznym. Decydując się na skorzystanie, warto poczytać informacje na ten temat podejść i wybrać terapeutę, który będzie odpowiadał na Twoje potrzeby.  Każdy nurt rządzi się odmiennymi metodami pracy. Nasze specjalistki posiadają odpowiednie kwalifikacje w nurcie CBT. Wynik badań naukowych, potwierdza skuteczność psychoterapii i tego rodzaju oddziaływań m.in w leczeniu depresji. Prowadzimy terapię wyłącznie opartą na dowodach, o sprawdzonej skuteczności, w nurcie poznawczo-behawioralnym i terapii schematów.

pomoc psychologiczna online w domu

Psychoterapia przez Skype - jak wygląda współpraca

a) Konsultacja psychologiczna jest wstępną formą spotkania z psychoterapeutą, mająca na celu rozpoznanie problemu i możliwych rozwiązań.

b) Terapia krótkoterminowa (około 10-14 spotkań) – mająca na celu intensywną pracę nad rozwiązaniem problemu.

c) Terapia długoterminowa – online terapia skoncentrowana na pogłębionej analizie i pracą nad rozwiązywaniem długotrwałych problemów. Czas trwania terapii online ustalany jest indywidualnie.

Pierwsze dwa spotkania mają charakter przede wszystkim wywiadu, aby wspólnie poznać obecną sytuację klientki i określić cele niezbędne do rozpoczęcia procesu.

Sesja psychoterapii trwa 50 minut. Spotkania zaczynamy punktualnie o wcześniej umówionej godzinie.

Sesje odbywają się raz w tygodniu z ewentualną możliwością zwiększenia ich częstotliwości.

Aby proces terapeutyczny okazał się skuteczny bardzo ważna jest regularność spotkań. 

Sesje online nie różnią się od tych obowiązujących w gabinecie.

Zobowiązujemy się do pełnej dyskrecji. Sesje online realizowane są za pośrednictwem komunikatora Teams.

Minimalne wymagania techniczne do zrealizowania połączenia to: stabilne łącze internetowe, sprawny mikrofon i kamera internetowa. Pacjentka nie musi mieć konta na kanale Teams. Pacjentka jest zobowiązana do przetestowania swojego urządzenia, aby upewnić się, że odbycie sesji jest możliwe.

Nie odpowiadamy za problemy techniczne leżące po stronie pacjenta.  

Sesja może zostać odwołana najpóźniej na 24 godziny (1 dzień wcześniej) przed umówionym spotkaniem.

Sesje odwołane później niż 24 godziny przed umówionym spotkaniem są płatne według umówionej stawki za pojedynczą sesję.

Brak informacji o nieobecności lub nieprzybycie w ustalonym terminie oznacza zerwanie kontraktu (w szczególnych okolicznościach jest możliwa kontynuacja po uiszczeniu 100% opłaty za niezrealizowaną sesję). 

Pomoc psychologiczna online to nie powód do wstydu. Warto skorzystać z pomocy

Czy miewasz czasem wrażenie, że Twoje życie w niektórych aspektach zatacza błędne koło? Ile razy można odczuwać ten sam lęk, ten sam smutek, tę samą samotność? Można próbować różnych rzeczy – czytać poradniki, stosować środki, które mają uśmierzać ból, uciekać w obowiązki domowe czy w pracę. I chociaż można dzięki tym sposobom poczuć się lepiej przez jakiś czas, zmiany nie utrzymują się na dłużej i znów wracamy do punktu wyjścia.

Rozpoczęcie terapii nie jest powodem do wstydu, coraz więcej osób decyduje się na tą formę pomocy psychologicznej. Nauka pokazuje, że nasze trudne doświadczenia, szczególnie, które mają charakter traumatyczny, mogą tworzyć problematyczne wzorce myślenia, odczuwania i działania. Tego rodzaju wzorce są głęboko zakorzenione, są odporne na zmianę i mogą utrudnić codzienne funkcjonowanie. Dlatego jednym z najlepszych rozwiązań jest psychoterapia, która jest aktywnym doświadczeniem, pracy nad zmianą problematycznych wzorców. Profesjonalna pomoc pozwoli dotrzeć do źródła trudności. Warto zadbać o siebie, poniżej znajdziesz dodatkowe informacje.

Czy warto rozpocząć psychoterapię przez Internet? Jaka jest jej skuteczność?

W ciągu ostatnich lat terapia online stała się doskonałym rozwiązaniem, umożliwiając pacjentom regularne spotkania w tym samym czasie i miejscu. Szereg badań naukowych potwierdza skuteczność sesji online. 

Przeczytaj: https://www.psychiatry.org/news-room/news-releases/new-nationwide-poll-shows-an-increased-popularity https://www.apa.org/monitor/2022/10/future-of-telehealth

Sesje online przynoszą pozytywne rezultaty w walce z zaburzeniami psychicznymi, również w bardzo ciężkich trudnościach m.in. Ptsd. Terapia online pomaga pacjentom nie tylko w walce Internetowa terapia nie różni się od tradycyjnej formy, twarzą w twarz. Spotkanie online z psychologiem, korzystanie z usług terapeutycznych jest identyczne, jak w gabinecie. Sesje trwają 50 minut, spotkania odbywają się 1-2 razy w tygodniu. Psychoterapia prowadzona za pośrednictwem Internetu to świetne rozwiązanie dla osób, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w terapii w gabinecie. Terapia online zapewnia ogromną elastyczność: możesz mieszkać w innym kraju (terapia online jest jedną z najskuteczniejszych form pomocy). Konsultacje są odpowiednie dla osób mieszkających za granicą (np. emigracja). Masz dostęp do szerokiego grona specjalistów – możesz dobrać najlepszego. Możesz być w sytuacji nagłego wyjazdu lub niespodziewanej opieki nad dziećmi. Dużo prościej odbyć spotkanie w formie online, bez wychodzenia z domu. Warto zadbać o prywatną, intymną przestrzeń, z której będziesz się łączyć. Specjalistka i pacjent przebywają w tej samej wirtualnej przestrzeni, komunikują się w ojczystym języku. Spotkanie online przebiega w identyczny sposób. Aby korzystać z terapii, wystarczy stabilny dostęp do Internetu i otwartość na zmianę. 

Zapraszamy do rozmowy z psychologiem, pracujemy w twoim języku ojczystym. Skorzystaj z dostępnej formy pomocy, zrób pierwszy krok, wybierz specjalistę już teraz!

Możesz skorzystać z terapii i wybrać dogodny termin dla siebie. Możesz zapisać się już dziś. Zapraszamy do kontaktu z terapeutą !

Konsultacja online. Jak wygląda pierwsza wizyta u psychologa?

1. Psychoterapeuta poświęci czas na nawiązanie relacji i stworzenie atmosfery zaufania. Terapeuta może zadawać odpowiednie pytania, dotyczące Twojego życia, relacji, pracy, zainteresowań. Celem jest lepsze zrozumienie Twojego kontekstu życiowego i sytuacji, która doprowadziła Cię do terapii.
2. Psycholog przeprowadzi również wywiad, dotyczący Twojego stanu zdrowia psychicznego. Konsultacja, dotyczyć będzie historii objawów, trudności, z którymi się borykasz, a także celów, które chciałabyś osiągnąć poprzez terapię.
3. Psychoterapeuta udzieli Ci informacji, jak działa terapia i jakie są jej główne założenia. Omówią również zasady terapii, takie jak współpraca, aktywne zaangażowanie w proces terapeutyczny i praca nad zmianą. Na podstawie Twojej historii, oceny i określonych celów, psychoterapeuta w empatyczny sposób przedstawi Ci ogólne informacje na temat strategii terapeutycznych, które będą stosowane w terapii. Może to obejmować techniki poznawcze (np. identyfikowanie myśli lub przekonań), techniki behawioralne (np. eksperymenty behawioralne) i techniki doświadczeniowie.
4. Psychoterapeuta będzie rozmawiać z Tobą na temat Twoich celów terapeutycznych. Rozmowa ze specjalistą pomoże uporządkować twoje trudności. Możesz omówić, jakie konkretne problemy chciałabyś rozwiązać, jakie zachowania, myśli, czy emocje chciałabyś zmienić. To pomoże w ustanowieniu jeszcze bardziej spersonalizowanego planu terapeutycznego.

Psycholog internetowy, konsultacja psychologiczna online - dlaczego warto zarezerwować wizytę?

Wizyta u psychologa online nie wiąże się z ryzykiem, porady i konsultacje są idealnym rozwiązaniem dla pacjentów mierzącymi się z różnymi problemami. Nie ważne, czy mierzysz się z przejściowymi problemami, czy bardziej głębokim objawami mający wymiar kliniczny (np. zaburzenia osobowości). Psycholog daje możliwość znalezienia kierunku, pomoże poradzić sobie z problemem i wskaże plan oddziaływań. 

Konsultacja z psychologiem online wymaga od Ciebie stabilnego łącza Internetowego i sprawnej kamerki. Twoje połączenie z Internetem powinno być sprawne i płynne. Pamiętaj, psychologa internetowego obowiązuje tajemnica zawodowa, całe spotkanie przebiega w atmosferze bezpieczeństwa. Sesja online jest tak samo skuteczna, jak sesja prowadzona w trybie stacjonarnym. Prowadzimy terapie online przez skype lub Microsoft Teams

Nasz specjalistyczny ośrodek współpracuje wyłącznie z psychologami i psychoterapeutami. Jesteśmy ośrodkiem wyłącznie psychologicznym,  nie współpracuje z nami psychiatra. Wobec tego, nie wystawiamy recept ani zwolnień lekarskich.

Terapeuta online - w jakim nurcie pracuje specjalista? Z jakim elementów składa się terapia online?

Na przestrzeni ostatnich lat terapia poznawczo-behawioralna zyskała ogromną popularność. Pierwszy model poznawczy powstał w latach 60. Aron Becka podkreślił główną rolę myślenia, w wywoływaniu i podtrzymywaniu zaburzeń nastroju, lęku i złości. Staramy się interpretować nasze wydarzenia, tworząc wzorce zachowań, zgodnie z naszymi doświadczeniami, zasadami rodzinnymi, społecznymi, których zostaliśmy nauczeni. Sposób, w jaki postrzegane i interpretowane wydarzenia wpływają na uczucia i zachowania. Model odwołuje się do świadomych znaczeń i konkretnych zachowań.
Model poznawczy określa różne poziomy oceny poznawczej. Najbardziej dostępnym poziomem są Twoje myśli automatyczne. Negatywne myśli, które pojawiają się spontanicznie, w sposób automatyczny, wiążą się z problematycznymi zachowaniami i trudnymi emocjami. 

Twoja emocjonalna podatność często wypływa z głębszych założeń, które mogą być nienazwane albo unikasz z nimi kontaktu. Są to przekonania warunkowe, przekonania kluczowe, źródło swoich przekonań osadzone jest w doświadczeniach z przeszłości. Nieadaptacyjne przekonania, mają charakter trwały, dysfunkcjonalny, zwykle usztywniony, często trudny do zmiany.

Psychoterapia poznawczo-behawioralna (CBT) jest skuteczna w korygowaniu zniekształconych, problematycznych interpretacji, myśli i przekonań, oddziaływania poznawcze i behawioralne wpływają na zmianę wzorców zachowań, emocji i postrzegania świata.

Jedną z zalet terapii poznawczo-behawioralnej online jest jej skupienie na teraźniejszości, pacjent konstruuje własną rzeczywistość, potrafi lepiej kontrolować swoje zachowania. Dzięki CBT pacjent zyskuje większą samoświadomość, co pozwala mu wykrywać i modyfikować zniekształcone interpretacje, co z kolei prowadzi do pozytywnych zmian w zachowaniu i emocjach. Kontakt między terapeutą a pacjentem oparty jest na współpracy i wzajemnym porozumieniu.

W terapii poznawczo-behawioralnej skupiamy się na rozpoznawaniu wzorców myślenia tych automatycznych, jak również na głębszym poziomie.
Rozwijamy nowe umiejętności, które pomogą Ci radzić sobie z problemami życiowymi. Praca nad zmianą myśli i zachowań wpływa na poprawę jakości życia i zmianę negatywnych wzorców postępowania.

Podstawowe założenia:

  • Twoje myśli wpływają na zachowanie.
  • Twoje myśli wpływają na emocje i zachowanie
  • Treści myśli można monitorować i zmieniać.
  • Zmianę zachowań można wywołać przez zmianę myślenia
  • Możesz doświadczać realnych zmian przez zmianę sposoby myślenia

Czy w terapii online istnieje konieczność spotkania się z terapeutą w gabinecie?

Nie ma konieczności wizyty w gabinecie. Terapia online jest równorzędnym sposobem pracy, dającym szeroki wybór rozwiązań. Niektórzy pacjenci cenią sobie bardziej wizytę online od bezpośredniego kontaktu.

W dzisiejszych czasach coraz częściej ludzie poszukują skutecznych form terapii online, które pozwolą im radzić sobie z trudnościami emocjonalnymi i psychicznymi. Coraz popularniejszą formą pomocy psychologicznej jest terapia online, czyli kontakt z psychologiem prowadzony zdalnie. Nigdy korzystanie z usług nie było tak proste. Terapia prowadzona jest w czasie rzeczywistym. Bariera językowa nie istnieje, jak w przypadku komunikacji w obcym języku, rozmawiamy w języku polskim. Dzięki temu pacjenci mają dostęp do najlepszych specjalistów, niezależnie od ich położenia geograficznego. Ta forma psychoterapii zapewnia większą anonimowość i zwiększa komfort pacjenta, który może rozmawiać z terapeutą z dowolnego miejsca, bez konieczności wychodzenia z domu. Forma kontaktu jest bardzo elastyczna i dostosowana do potrzeb pacjenta, co pozwala na prowadzenie skutecznej terapii, zwiększenie efektywności procesu terapeutycznego, co przekłada się na minimalizację objawów i wzrost jakość życia pacjenta.

Psychoterapia online. Czy mogę zrezygnować z terapii w każdej chwili?

Terapia on-line może trwać tak krótko lub tak długo, jak tego potrzebujesz. W trakcie wirtualnych spotkań możesz znaleźć rozwiązania, które pomogą odnaleźć się w trudnej sytuacji życiowej. Jeśli szukasz tylko szybkiej konsultacji, aby wrócić na właściwe tory, nie ma powodu, abyś rozpoczynała proces psychoterapii online. Jednakże, jeżeli zmagasz się z trudnymi tematami, zmiana może zająć więcej niż kilka sesji, aby stanąć na nogi i wprowadzić zmiany w swoje życie. W czasie terapii i trwania procesu, sesje terapeutyczne odbywają się najczęściej raz w tygodniu, o stałej ustalonej porze.

Jeśli w którymkolwiek momencie sesji poczujesz się źle i będziesz chciała zrezygnować, nie wahaj się dać znać swojej terapeutce. Zanim zrezygnujesz, warto porozmawiać o Twoich odczuciach, związanych z relacją terapeutyczną, planem sesji czy innymi ważnymi kwestiami. Nawet jeśli zdecydujesz, że nie będziesz kontynuować, zalecane jest jedno spotkanie domykające i podsumowujące cały proces terapeutyczny.

Terapia przez Skype. Czy istnieją przeciwwskazania do terapii w sposób zdalny?

Psychoterapia w domu nie jest zalecana w przypadku pacjentów, u których występuje silne ryzyko, związane z zagrożeniem życia. W szczególności pacjentów z ciężką depresją, schizofrenią, bądź długotrwałą anoreksją o typie restrykcyjnym. Jeśli, zmagasz się z tego typu problemami o podłożu psychicznym, to rekomendowanym sposobem leczenia  zamiast pomocy na odległość jest tryb stacjonarny. Jeśli przeżywasz silny kryzys i potrzebujesz natychmiastowej pomocy, warto zadzwonić na bezpłatny numer telefonu zaufania dla dorosłych tel. 116 123, lub dla młodzieży tel. 116 111

Twoja psychoterapeutka używa połączeń, które są szyfrowane. Priorytetem jest dla nas poczucie bezpieczeństwa. Twoja terapeutka zawsze przeprowadza wizyty online w zamkniętym pomieszczeniu, zachowując te same standardy prywatności, co podczas pracy w gabinecie. 

Psycholog online prowadzi terapię dla wszystkich klientów, niezależnie od miejsca ich zamieszkania. Terapia indywidualna online może być prowadzona w kraju i na świecie.

  1. Sprawnego łącza internetowego, kamerkę (możesz się połączyć z komputera lub telefonu) – zalecamy korzystanie z prywatnego (nie publicznego) połączenia Wi-Fi
  2. Bezpieczną przestrzeń, w której będziesz czuła się komfortowo 

1. Umów się online przez nasz kalendarz

2. W odpowiedzi otrzymasz od nas zaproszenie na spotkanie

3. Wystarczy kliknąć w link o wyznaczonej porze spotkania

lub

Napisz do nas i zapytaj o termin – możesz też zadać nam dodatkowe pytania.

Poradnictwo online i psychoterapię online prowadzimy za pomocą Skype lub Microsoft Teams. Psychoterapia przez Skype – zainstaluj program skype na swoim komputerze; Teams – nie musisz instalować pprogramu, wystarczy, że klikniesz w link podany w zaproszeniu o wyznaczonej porze.

Chcesz dowiedzieć się o nas więcej? Sprawdź: dobry psycholog online opinie (https://www.znanylekarz.pl/katarzyna-maruszewska/psycholog-psychoterapeuta/warszawa#tab=profile-reviews)

cbt

Umów się do psychoterapeuty

4.8/5 - (62)