Psychoterapia online

Skuteczna psychoterapia online.
Wiemy, jak połączyć się z Twoimi emocjami i doświadczeniami 

Psychoterapia online dla kobiet

psychoterapia icon 2

Trudności w radzeniu sobie z emocjami

psychoterapia icon 3

Niska samoocena

psychoterapia icon 4

Trudności doświadczane w relacjach

Pomagamy z takimi trudnościami jak:

Depresja

terapia online w nurcie poznawczo-behawioralnym może realnie pomóc pacjentom depresją

Fobia społeczna

terapia przez internet może być tutaj łatwiejsza, bo mniej konfrontacyjna

Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne

praca z psychologiem online w nurcie poznawczo-behawioralnym może rozwiązać problemy z kompulsjami i natręctwami

Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne

praca z psychologiem online w nurcie poznawczo-behawioralnym może rozwiązać problemy z kompulsjami i natręctwami

Niepokój i panika

terapeutka online pomaga w leczeniu napadów lękowych

Lęk o zdrowie

praca z psychologiem online oznacza, że klient pozostaje we własnym środowisku

Samotność i izolacja

poradnictwo online dostarcza pomocy osobom czującym izolację, bez względu na to, w jakim miejscu się znajdują

Niska samoocena

psychoterapia online może pomoć osobom cierpiącym zwiększyć własną pewność siebie

centrum pomocy
skuteczna psychoterapia online

Powody dla których warto wybrać terapię online:

Trzy kroki do rozpoczęcia terapii

Co nas wyróżnia:

Psychoterapia online - O nas kw 768x768 - Nowe Widoki
pomoc psychologiczna online

Jak wygląda współpraca w ramach psychoterapii online

a) Konsultacja psychologiczna mająca na celu rozpoznanie problemu i możliwych rozwiązań.

b) Terapia krótkoterminowa (około 10-14 spotkań) – mająca na celu intensywną pracę nad rozwiązaniem problemu.

c) Terapia długoterminowa – skoncentrowana na pogłębionej analizie i pracą nad rozwiązywaniem długotrwałych problemów. Czas trwania terapii ustalany jest indywidualnie.

Pierwsze dwa spotkania mają charakter przede wszystkim wywiadu, aby wspólnie poznać obecną sytuację klientki i określić cele niezbędne do rozpoczęcia procesu terapeutycznego 

Sesja psychoterapii trwa 50 minut. Spotkania zaczynamy punktualnie o wcześniej umówionej godzinie.

Sesje odbywają się raz w tygodniu z ewentualną możliwością zwiększenia ich częstotliwości.

Aby proces terapeutyczny okazał się skuteczny bardzo ważna jest regularność spotkań. 

Sesje online nie różnią się od tych obowiązujących w gabinecie.

Zobowiązujemy się do pełnej dyskrecji i poufności. Sesje online realizowane są za pośrednictwem komunikatora Teams.

Minimalne wymagania techniczne do zrealizowania połączenia to: dostęp do internetu, sprawny mikrofon i kamera internetowa. Pacjentka nie musi mieć konta na kanale Teams. Pacjentka jest zobowiązana do przetestowania swojego urządzenia, aby upewnić się, że odbycie sesji jest możliwe.

Nie odpowiadamy za problemy techniczne leżące po stronie pacjenta.  

Sesja może zostać odwołana najpóźniej na 24 godziny (1 dzień wcześniej) przed umówionym spotkaniem.

Sesje odwołane później niż 24 godziny przed umówionym spotkaniem są płatne według umówionej stawki za pojedynczą sesję.

Brak informacji o nieobecności lub nieprzybycie w ustalonym terminie oznacza zerwanie kontraktu (w szczególnych okolicznościach jest możliwa kontynuacja po uiszczeniu 100% opłaty za niezrealizowaną sesję). 

Psychoterapia online - czy warto?

Czy miewasz czasem wrażenie, że Twoje życie w niektórych aspektach zatacza błędne koło? Ile razy można odczuwać ten sam lęk, ten sam smutek, tą samą samotność? Można próbować różnych rzeczy – czytać poradniki, stosować środki, które mają uśmierzać ból, uciekać w obowiązki domowe czy w pracę. I chociaż można dzięki tym sposobom poczuć się lepiej przez jakiś czas, zmiany nie utrzymują się na dłużej i znów wracamy do punktu wyjścia.

Nauka pokazuje, że nasze trudne doświadczenia mogą tworzyć problematyczne wzorce myślenia, odczuwania i działania, które są głęboko zakorzenione i odporne na zmianę. Dlatego jednym z najlepszych rozwiązań jest psychoterapia, która jest aktywnym doświadczeniem, pracą nad zmianą problematycznych wzorców. W efekcie proces terapeutyczny może zaowocować realnymi i wymiernymi korzyściami w naszym życiu. 

Pracujemy metodami o potwierdzonej, udokumentowanej skuteczności w leczeniu problemów psychologicznych i trudnościach psychicznych. 

Terapia poznawczo-behawioralna ma na celu pomoc osobie w przełamaniu negatywnych wzorców myślenia, odczuwania i zachowania. Oddziaływania terapeutyczne mają pomóc w zmianie myślenia, które pomoże poprawić samopoczucie i wzmocni strategie radzenia sobie z problemami.

To terapia ustrukturyzowana i ograniczona w czasie. Terapia poznawczo behawioralna dostarcza pacjentom użytecznych narzędzi, które sprzyjają minimalizacji objawów. Zapewnienie pacjentom umiejętności, które stworzą adaptacyjne myślenie i zachowania.

Terapia poznawczo behawioralna przez Internet  ma taką samą wartość leczenia, jak praca w gabinecie. Niektórzy pacjenci widzą w terapii online dodatkowe atuty takie jak: komfort, dostępność, elastyczność. 

Terapia krótkoterminowa poznawczo behawioralna trwa około od 12-18 spotkań. Trudno określić konkretną liczbę spotkań, wszystko zależy od celów wypracowanych na spotkaniach terapeutycznych. Zakłada się jednak, że aby wypracować pożądane efekty, terapia powinna być procesem, która polega na cotygodniowych spotkaniach przynajmniej przez okres trzech miesięcy. Przeczytaj więcej

Tak, głównym celem terapii jest poprawa funkcjonowania w przyszłości. Jednakże w terapii niejednokrotnie odwołujemy się do obecnych i przeszłych wydarzeń, aby nadać sens i ciągłość naszych doświadczeń. 

To kompleksowe podejście, która pomaga w przezwyciężeniu objawów zaburzeń, takich jak: depresja, bezsenności, uzależnienie behawioralna (tj. uzależnienie od gier i Internetu, zakupoholizm, hazard), zaburzenia odżywiania, zaburzenia obsesyjno kompulsywne (OCD), lęk paniczny, napady paniki, zaburzenia dwubiegunowe, fobia społeczna, lęk uogólniony. 

Terapia schematów to rozszerzona forma terapii poznawczo-behawioralnej. Celem terapii schematów jest pomoc w zaspokojeniu podstawowych potrzeb emocjonalnych pacjentów, aby podążać w tym kierunku niezbędna jest praca nad osłabienie wczesnych negatywnych schematów np. niekompetencji albo opuszczenia.

Schematy to kluczowe przekonania i uczucia dotyczące nas samych i otoczenia. Są one samonapędzające i odporne na zmiany. Często nawet bardzo sprzyjające  wydarzenia w naszym życiu nie wystarczają, aby zmienić schemat. Schematy zazwyczaj nie znikają same, niezbędna jest aktywna prace terapeutyczna.

W terapii schematów korzystamy z technik poznawczych, behawioralnych i doświadczeniowych. Pracujemy nad zmianą dysfunkcyjnych przekonań i budowaniu alternatywnych przekonań, które mogą być wykorzystywane w walce ze schematami.

Wykorzystujemy technik behawioralne w pracy nad zmianą wzorców zachowań i reakcji, które utrwalają negatywne schematy. Stosujemy techniki doświadczeniowe (takie jak np. praca wyobrażeniowa, dialog z krzesłami), które pomagają przetworzyć emocjonalnie nasze doświadczenia w bardziej adaptacyjny sposób. Przeczytaj więcej

Terapia schematu jest zwykle dłuższym procesem, gdyż pracujemy na wczesnych schematach pacjenta, z którymi funkcjonuje najczęściej przez całe życie. Nie ma z góry określonej liczby spotkań, jednakże najczęściej terapia trwa od pół roku do dwóch lat. 

Praca online ma taką samą wartość leczenia, jak praca w gabinecie. Niektórzy pacjenci widzą w terapii online dodatkowe atuty takie jak: komfort, dostępność, elastyczność. 

Terapia schematu jest przeznaczony do osób, które mierzą się ze stałymi, ciągle powtarzającymi się problemami psychologicznymi, nie jest zalecana do pracy w przypadku ostrych objawów klinicznych.

Terapia schematów jest zalecana pacjentom doświadczających: głębokich i trwałych problemów psychologicznych, pacjentów cierpiących na zaburzenia osobowości (borderline, narcystycznej, unikającej, anankastycznej, BNO) oraz chronicznej depresji.

Twoja psychoterapeutka używa połączeń, które są szyfrowane. Priorytetem jest da nas poczucie bezpieczeństwa.

Twoja terapeutka zawsze przeprowadza wizyty online w zamkniętym pomieszczeniu, zachowując te same standardy prywatności i poufności, co podczas pracy w gabinecie. 

Psycholog online prowadzi terapię dla wszystkich klientów, niezależnie od miejsca ich zamieszkania. Terapia indywidualna online może być prowadzona w kraju i na świecie.

Zapraszamy: psychoterapia online Polska, psychoterapia online Warszawa, psychoterapia online Kraków, psychoterapia online Wrocław, psychoterapia online Poznań.

  1. Sprawnego łącza internetowego, kamerkę (możesz się połączyć z komputera lub telefonu) – zalecamy korzystanie z prywatnego (nie publicznego) połączenia Wi-Fi
  2. Bezpieczną przestrzeń, w której będziesz czuła się komfortowo 

1. Umów się online przez nasz kalendarz

2. W odpowiedzi otrzymasz od nas zaproszenie na spotkanie

3. Wystarczy kliknąć w link o wyznaczonej porze spotkania

lub

Napisz do nas i zapytaj o termin – możesz też zadać nam dodatkowe pytania.

Poradnictwo online i psychoterapię online prowadzimy za pomocą Skype lub Microsoft Teams. Psychoterapia przez Skype – zainstaluj program skype na swoim komputerze; Teams – nie musisz instalować pprogramu, wystarczy, że klikniesz w link podany w zaproszeniu o wyznaczonej porze.

Chcesz dowiedzieć się o nas więcej? Sprawdź: dobry psycholog online opinie (https://www.znanylekarz.pl/katarzyna-maruszewska/psycholog-psychoterapeuta/warszawa#tab=profile-reviews)

Katarzyna Maruszewska

Umów się na sesję do psychoterapeuty