Psychoterapia online - tylko dobry psychoterapeuta online

Skuteczna psychoterapia online.
Wiemy, jak połączyć się z Twoimi emocjami i doświadczeniami 

Psychoterapia przez Internet - pomoc psychologiczna online

Pomoc w trudnościach:

Depresja, dystymia, CHAD, bezsenność

terapia psychologiczna online może realnie pomóc pacjentom depresją

Fobia społeczna

terapia przez internet może być łatwiejsza, bo często mniej konfrontacyjna

Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne OCD

pomoc psychologiczna online może rozwiązać problemy z kompulsjami i natręctwami

Niepokój i panika

psychoterapeuta online pomaga w leczeniu napadów lękowych

Lęk o zdrowie

spotkania z psychologiem online oznaczają, że klient pozostaje we własnym środowisku

Samotność i izolacja

wsparcie psychologiczne dostarcza pomocy osobom czującym izolację, bez względu na to, w jakim miejscu się znajdują

Niska samoocena

terapia psychologiczna może pomóc osobom cierpiącym, zwiększyć własną pewność siebie

centrum pomocy
skuteczna psychoterapia online

Terapia online- korzyści:

Umów się na wizytę

Co nas wyróżnia:

psychoterapia online

Jak znaleźć dobrego psychoterapeutę online ? Sprawdź opinie naszych pacjentów

Znalezienie odpowiedniej psychoterapeutki może być trudne, ale jest kilka kluczowych kwestii, które powinnaś wziąć od uwagę:

Czym różni się psycholog online od psychoterapeuty online?

„Korzystanie z pomocy psychologa czy psychoterapeuty?” Często oba te sformuowania stosowane są zamiennie. Warto, jednak wczytać się w personalia specjalisty i sprawdzić informacje na temat wykształcenia i doświadczenia. Psycholog to specjalista, który ukończył studia psychologiczne, najczęściej ma mniejsze doświadczenie w obszarze leczenia problemów, związanych ze zdrowiem psychicznym. Certyfikowany psychoterapeuta bądź w trakcie certyfikacji, poza bazowym wykształceniem, kształci się w zawodzie terapeuty, w czteroletniej szkole psychoterapii.

Istnieją różne szkoły terapeutyczne np. w nurcie poznawczo-behawioralny (CBT), bądź psychodynamicznym. Decydując się na skorzystanie, warto poczytać informacje na ten temat podejść i wybrać terapeutę, który będzie odpowiadał na Twoje potrzeby.  Każdy nurt rządzi się odmiennymi metodami pracy. Nasze specjalistki posiadają odpowiednie kwalifikacje w nurcie CBT. Wynik badań, potwierdzają skuteczność psychoterapii i tego rodzaju oddziaływań np. w leczeniu depresji. Prowadzimy terapię wyłącznie opartą na dowodach naukowych.

pomoc psychologiczna online w domu

psychoterapia online - jak wygląda współpraca

a) Konsultacja psychologiczna jest wstępną formą spotkania, mająca na celu rozpoznanie problemu i możliwych rozwiązań.

b) Terapia krótkoterminowa (około 10-14 spotkań) – mająca na celu intensywną pracę nad rozwiązaniem problemu.

c) Terapia długoterminowa – skoncentrowana na pogłębionej analizie i pracą nad rozwiązywaniem długotrwałych problemów. Czas trwania terapii ustalany jest indywidualnie.

Pierwsze dwa spotkania mają charakter przede wszystkim wywiadu, aby wspólnie poznać obecną sytuację klientki i określić cele niezbędne do rozpoczęcia procesu.

Sesja psychoterapii trwa 50 minut. Spotkania zaczynamy punktualnie o wcześniej umówionej godzinie.

Sesje odbywają się raz w tygodniu z ewentualną możliwością zwiększenia ich częstotliwości.

Aby proces terapeutyczny okazał się skuteczny bardzo ważna jest regularność spotkań. 

Sesje online nie różnią się od tych obowiązujących w gabinecie.

Zobowiązujemy się do pełnej dyskrecji. Sesje online realizowane są za pośrednictwem komunikatora Teams.

Minimalne wymagania techniczne do zrealizowania połączenia to: stabilne łącze internetowe, sprawny mikrofon i kamera internetowa. Pacjentka nie musi mieć konta na kanale Teams. Pacjentka jest zobowiązana do przetestowania swojego urządzenia, aby upewnić się, że odbycie sesji jest możliwe.

Nie odpowiadamy za problemy techniczne leżące po stronie pacjenta.  

Sesja może zostać odwołana najpóźniej na 24 godziny (1 dzień wcześniej) przed umówionym spotkaniem.

Sesje odwołane później niż 24 godziny przed umówionym spotkaniem są płatne według umówionej stawki za pojedynczą sesję.

Brak informacji o nieobecności lub nieprzybycie w ustalonym terminie oznacza zerwanie kontraktu (w szczególnych okolicznościach jest możliwa kontynuacja po uiszczeniu 100% opłaty za niezrealizowaną sesję). 

Czy warto rozpocząć psychoterapię przez Internet?

Czy miewasz czasem wrażenie, że Twoje życie w niektórych aspektach zatacza błędne koło? Ile razy można odczuwać ten sam lęk, ten sam smutek, tą samą samotność? Można próbować różnych rzeczy – czytać poradniki, stosować środki, które mają uśmierzać ból, uciekać w obowiązki domowe czy w pracę. I chociaż można dzięki tym sposobom poczuć się lepiej przez jakiś czas, zmiany nie utrzymują się na dłużej i znów wracamy do punktu wyjścia.

Rozpoczęcie terapii nie jest powodem do wstydu, coraz więcej osób decyduje się na tą formę pomocy. Nauka pokazuje, że nasze trudne doświadczenia mogą tworzyć problematyczne wzorce myślenia, odczuwania i działania, które są zakorzenione i odporne na zmianę. Dlatego jednym z najlepszych rozwiązań jest psychoterapia, która jest aktywnym doświadczeniem, pracy nad zmianą problematycznych wzorców. Profesjonalna pomoc pozwoli dotrzeć do źródła trudności.

Internetowa terapia nie różni się od tradycyjnej formy, twarzą w twarz. Psychoterapia prowadzona za pośrednictwem Internetu, to świetne rozwiązanie dla osób, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w terapii w gabinecie. Terapia online zapewnia ogromną elastyczność: możesz mieszkać w innym kraju (terapia online jest jedną z najskuteczniejszych form pomocy, dla osób mieszkających za granicą) , możesz być w sytuacji nagłego wyjazdu lub niespodziewanej opieki nad dziećmi. Dużo prościej odbyć spotkanie w formie online, bez wychodzenia z domu. Specjalistka i pacjent przebywają w tej samej wirtualnej przestrzeni, komunikują się w języku ojczystym. Proces terapeutyczny przebiega w identyczny sposób. Aby korzystać z terapii, wystarczy stabilny dostęp do Internetu i otwartość na zmianę. Możesz umówić spotkanie już dziś i wybrać optymalny termin dla siebie!

Czy w terapii online istnieje konieczność spotkania się z terapeutą w gabinecie?

Nie ma konieczność spotkań w gabinecie. Terapia online jest równorzędnym sposobem pracy, dającym szeroki wybór rozwiązań. Niektórzy pacjenci cenią sobie bardziej wizytę online od bezpośredniego kontaktu.

 

Czy mogę zrezygnować z terapii w każdej chwili?

Terapia on-line może trwać tak krótko lub tak długo, jak tego potrzebujesz. Jeśli szukasz tylko szybkiej konsultacji, aby wrócić na właściwe tory, nie ma powodu, abyś rozpoczynała proces psychoterapii. Jednakże, jeżeli zmagasz się z trudnymi tematami, zmiana może zająć więcej niż kilka sesji, aby stanąć na nogi i wprowadzić zmiany w swoje życie. W czasie terapii i trwania procesu, sesje terapeutyczne odbywają się najczęściej raz w tygodniu, o stałej ustalonej porze.

Jeśli w którymkolwiek momencie sesji poczujesz się źle i będziesz chciała zrezygnować, nie wahaj się dać znać swojej terapeutce. Zanim zrezygnujesz, warto porozmawiać o Twoich odczuciach, związanych z relacją terapeutyczną, planem sesji czy innymi ważnymi kwestiami. Nawet, jeśli zdecydujesz, że nie będziesz kontynuować, zalecane jest jedno spotkanie domykające i podsumowujące cały proces terapeutyczny.

Czy istnieją przeciwwskazania do terapii w sposób zdalny?

Psychoterapia w domu nie jest zalecana w przypadku pacjentów, u których występuje silne ryzyko, związane z zagrożeniem życia. W szczególności pacjentów z ciężką depresją, schizofrenią, bądź długotrwałą anoreksją o typie restrykcyjnym. Jeśli, zmagasz się z tego typu problemami, to rekomendowanym sposobem leczenia  zamiast pomocy na odległość jest tryb stacjonarny. Jeśli przeżywasz silny kryzys i potrzebujesz pilnej pomocy, warto zadzwonić na bezpłatny numer telefonu zaufania dla dorosłych tel. 116 123, lub dla młodzieży tel. 116 111

 

Twoja psychoterapeutka używa połączeń, które są szyfrowane. Priorytetem jest dla nas poczucie bezpieczeństwa. Twoja terapeutka zawsze przeprowadza wizyty online w zamkniętym pomieszczeniu, zachowując te same standardy prywatności, co podczas pracy w gabinecie. 

Psycholog online prowadzi terapię dla wszystkich klientów, niezależnie od miejsca ich zamieszkania. Terapia indywidualna online może być prowadzona w kraju i na świecie.

  1. Sprawnego łącza internetowego, kamerkę (możesz się połączyć z komputera lub telefonu) – zalecamy korzystanie z prywatnego (nie publicznego) połączenia Wi-Fi
  2. Bezpieczną przestrzeń, w której będziesz czuła się komfortowo 

1. Umów się online przez nasz kalendarz

2. W odpowiedzi otrzymasz od nas zaproszenie na spotkanie

3. Wystarczy kliknąć w link o wyznaczonej porze spotkania

lub

Napisz do nas i zapytaj o termin – możesz też zadać nam dodatkowe pytania.

Poradnictwo online i psychoterapię online prowadzimy za pomocą Skype lub Microsoft Teams. Psychoterapia przez Skype – zainstaluj program skype na swoim komputerze; Teams – nie musisz instalować pprogramu, wystarczy, że klikniesz w link podany w zaproszeniu o wyznaczonej porze.

Chcesz dowiedzieć się o nas więcej? Sprawdź: dobry psycholog online opinie (https://www.znanylekarz.pl/katarzyna-maruszewska/psycholog-psychoterapeuta/warszawa#tab=profile-reviews)

cbt

Umów się do psychoterapeuty

4.9/5 - (30)