Polski psycholog Berlin - Psychoterapia

Świadczymy terapię online w języku polskim, dla osób przebywających za granicą.

Psychoterapia Berlin - profesjonalna terapia za granicą

Problemy życia na emigracji

Życie za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących i zmieniających życie doświadczeń ale może być również jednym z najtrudniejszych. Częstym doświadczeniem osób przebywających zagranicą są stany depresyjne lub lękowe. Dlatego jesteśmy, aby Ci pomóc!

Trudności, jakich możesz doświadczać:

Emigracja

Życie zagranicą może jest pełne wyzwań: adaptacja do nowego środowiska społecznego, przystosowanie do nowej pracy, nowej kultury, języka. Często pojawiającymi się uczuciami jest: lęk, samotność, złość.

Dawne problemy

Życie na emigracji często nie zmienia naszych dawnych problemów, z którymi się mierzyliśmy. Wzorce naszego funkcjonowania, myślenia o sobie, wchodzenia w relacje, nie ulegną zmianie w innym otoczeniu. Jeśli na przykład w przeszłości doświadczałaś problemów z depresją, pracoholizmem, uzależnieniem czy fobią społeczną, to życie w nowym środowisku może przyczynić się nawrotu przykrych doświadczeń, czy objawów.

terapia on-line Berlin
Polski psycholog online terapia w domu

Polski psycholog w Berlinie

Mamy  wiedzę i doświadczenie, aby pomóc Ci się uporać  z każdym problemem. Niezależnie od tego, czy zmagasz się z depresją lub lękiem, czy po prostu masz problemy z przystosowaniem się do życia na emigracji. Jesteśmy dla Ciebie i przejdziemy przez ten proces wspólnie!

Terapia online po polsku, dla osób mieszkających za granicą

Leczymy takie problemy:

Nie musisz doświadczać objawów klinicznych, aby skorzystać z psychoterapii. Przykładowe cele:

Depresja na emigracji

Emigracja jest jednym z najtrudniejszych doświadczeń życiowych. Trudno jest przystosować się do nowej kultury, nowego języka i nowego sposobu życia. Nierzadko możesz odczuwać objawy depresji lub lęku  panicznego, społecznego albo długotrwałego niepokoju. Jeśli te uczucia utrzymują się dłużej niż sześć miesięcy po przeprowadzce, rozważ poszukiwanie profesjonalnego wsparcia u terapeuty online, który przeprowadzi Cię przez ten trudny czas.

Wiele osób, które doświadcza depresji, nie zdaje sobie z tego sprawy, ponieważ może nie znać objawów lub myśleć, że to, czego doświadcza, jest normalne dla wszystkich, w pewnym momencie życia. Czasami osoby cierpiące na depresję próbują same sobie poradzić, zamiast szukać pomocy. Trudności natury emocjonalnej można rozwiązać. Nie musisz radzić sobie ze wszystkim sama, jeśli zmagasz się ze swoim problemami, skorzystaj z psychoterapii indywidualnej i uzyskaj pomoc, której potrzebujesz. 

Zaburzenia lękowe na emigracji

Problemy nerwicowe, odczuwanie lęku, to bardzo częste trudności spotykane w życiu zagranicą. Najczęstszymi czynnikami wyzwalającymi jest niepewność, związana z codziennym funkcjonowaniem ale również obawa przed przyszłością w nowym miejscu. Będąc w trudnych sytuacjach, łatwo o zachwianie poczucia własnej wartości. Częstym doświadczaniem jest zmniejszone poczucie kontroli oraz uczucie bezradności. Niestety, im dłużej nie są leczone trudności, tym częściej problemy mogą narastać i mieć charakter kryzysowy. 

Jeśli nie lubisz zmian lub trudniej Ci się przystawać do nowego życia, to warto poszukać pomocy psychologicznej. Pomoc psychologiczna po polsku jest dostosowana do twoich potrzeb i oczekiwań. Terapeuta pomoże ci pomóc uświadomić czynniki, które podtrzymują problem, nauczy skutecznych sposobów radzenia sobie z lękiem. Dzięki terapii będziesz zdobywać coraz większą pewność w obecnym życiu i bieżących sprawach.

Polski gabinet psychoterapii w Berlinie

W najbliższym czasie zwiększamy swoją dostępność dla Polaków mieszkających w Berlinie. Będziemy pracować również na miejscu, w gabinecie. Zapraszamy na spotkanie z psychologiem. Jeśli jesteś zainteresowana terapią stacjonarną. Skontaktuj się z nami!

Nasza misja. Kim jesteśmy? Jak pracujemy?

Naszym celem jest pomoc osobom z Polski. Chcemy, aby czuli się oni komfortowo podczas pobytu z dala od domu, rodziny i przyjaciół, aby mogli w pełni cieszyć się nowym doświadczeniem, bez zbędnego stresu i niepokoju. Nasza ofertę szczególnie kierujemy do kobiet, niezależnie od wieku czy sytuacji życiowej. Chcemy im pomagać, wspierać i wzmacniać w rozwoju i przezwyciężaniu trudności.

Prowadzimy terapię osób dorosłych, stosujemy różne formy pomocy od jednorazowego wsparcia psychologicznego, po dłuższe procesy terapeutyczne. Stosujemy sprawdzone metody pracy. Wiodący nurt terapeutyczny, w którym się specjalizujemy  to terapia poznawczo-behawioralna, jak również nurty trzeciej fali: terapia schematów, ACT, DBT. Nie pracujemy w nurcie psychodynamicznym. 

Posiadamy szerokie doświadczenie zawodowe w leczeniu trudności. Mamy wiedzę i umiejętności, aby skutecznie pomagać. Nasze specjalistki, to certyfikowane lub będące w trakcie certyfikacji terapeutki (kształcą się w 4-letniej szkole psychoterapii). Wszystkie terapeutki posiadają rekomendację sekcji psychoterapii polskiego towarzystwa poznawczo-behawioralnego. Kluczowa jest dla nas superwizja, wszystkie nasze specjalistki podlegają temu procesowi, aby zwiększać skuteczność naszej pracy.

Współpraca psychoterapia online forum

Konsultacja psychologiczna - spotkanie z psychologiem

Nie jesteś pewna, czy twój problem jest odpowiedni do pracy z psychologiem?  Napisz do nas!

Co nas wyróżnia:

Polski psycholog Berlin - O nas kw 768x768 - Nowe Widoki
Problemy osób doświadczających emigracji

Jak wygląda współpraca ?

a) Konsultacja psychologiczna mająca na celu rozpoznanie problemu i możliwych rozwiązań.

b) Terapia krótkoterminowa (około 10-14 spotkań) – mająca na celu intensywną pracę nad rozwiązaniem problemu.

c) Terapia długoterminowa – skoncentrowana na pogłębionej analizie i pracą nad rozwiązywaniem długotrwałych problemów. Czas trwania terapii ustalany jest indywidualnie.

Pierwsze dwa spotkania mają charakter przede wszystkim wywiadu, aby wspólnie poznać obecną sytuację klientki i określić cele niezbędne do rozpoczęcia procesu terapeutycznego 

Sesja psychoterapii trwa 50 minut. Spotkania zaczynamy punktualnie o wcześniej umówionej godzinie.

Sesje odbywają się raz w tygodniu z ewentualną możliwością zwiększenia ich częstotliwości.

Aby proces terapeutyczny okazał się skuteczny bardzo ważna jest regularność spotkań. 

Sesje online nie różnią się od tych obowiązujących w gabinecie.

Zobowiązujemy się do pełnej dyskrecji i poufności. Sesje online realizowane są za pośrednictwem komunikatora Teams.

Minimalne wymagania techniczne do zrealizowania połączenia to: dostęp do internetu, sprawny mikrofon i kamera internetowa. Pacjentka nie musi mieć konta na kanale Teams. Pacjentka jest zobowiązana do przetestowania swojego urządzenia, aby upewnić się, że odbycie sesji jest możliwe.

Nie odpowiadamy za problemy techniczne leżące po stronie pacjenta.  

Sesja może zostać odwołana najpóźniej na 24 godziny (1 dzień wcześniej) przed umówionym spotkaniem.

Sesje odwołane później niż 24 godziny przed umówionym spotkaniem są płatne według umówionej stawki za pojedynczą sesję.

Brak informacji o nieobecności lub nieprzybycie w ustalonym terminie oznacza zerwanie kontraktu (w szczególnych okolicznościach jest możliwa kontynuacja po uiszczeniu 100% opłaty za niezrealizowaną sesję). 

Psychoterapia online - czy warto?

Czy miewasz czasem wrażenie, że Twoje życie w niektórych aspektach zatacza błędne koło? Ile razy można odczuwać ten sam lęk, ten sam smutek, tą samą samotność? Można próbować różnych rzeczy – czytać poradniki, stosować środki, które mają uśmierzać ból, uciekać w obowiązki domowe czy w pracę. I chociaż można dzięki tym sposobom poczuć się lepiej przez jakiś czas, zmiany nie utrzymują się na dłużej i znów wracamy do punktu wyjścia.

Nauka pokazuje, że nasze trudne doświadczenia mogą tworzyć problematyczne wzorce myślenia, odczuwania i działania, które są głęboko zakorzenione i odporne na zmianę. Dlatego jednym z najlepszych rozwiązań jest psychoterapia, która jest aktywnym doświadczeniem, pracą nad zmianą problematycznych wzorców. W efekcie proces terapeutyczny może zaowocować realnymi i wymiernymi korzyściami w naszym życiu. 

Pracujemy metodami o potwierdzonej, udokumentowanej skuteczności w leczeniu problemów psychologicznych i trudnościach psychicznych. 

Twoja psychoterapeutka używa połączeń, które są szyfrowane. Priorytetem jest dla nas poczucie bezpieczeństwa. Twoja terapeutka zawsze przeprowadza wizyty online w zamkniętym pomieszczeniu, zachowując te same standardy prywatności i poufności, co podczas pracy w gabinecie. 

Psycholog online prowadzi terapię dla wszystkich klientów, niezależnie od miejsca ich zamieszkania. Terapia indywidualna online może być prowadzona w kraju i na świecie.

  1. Sprawnego łącza internetowego, kamerkę (możesz się połączyć z komputera lub telefonu) – zalecamy korzystanie z prywatnego (nie publicznego) połączenia Wi-Fi
  2. Bezpieczną przestrzeń, w której będziesz czuła się komfortowo 

1. Umów się online przez nasz kalendarz

2. W odpowiedzi otrzymasz od nas zaproszenie na spotkanie

3. Wystarczy kliknąć w link o wyznaczonej porze spotkania

lub

Napisz do nas i zapytaj o termin – możesz też zadać nam dodatkowe pytania.

Poradnictwo online i psychoterapię online prowadzimy za pomocą Skype lub Microsoft Teams. Psychoterapia przez Skype – zainstaluj program skype na swoim komputerze; Teams – nie musisz instalować pprogramu, wystarczy, że klikniesz w link podany w zaproszeniu o wyznaczonej porze.

Chcesz dowiedzieć się o nas więcej? Sprawdź: dobry psycholog online opinie (https://www.znanylekarz.pl/katarzyna-maruszewska/psycholog-psychoterapeuta/warszawa#tab=profile-reviews)

cbt

Umów się do psychoterapeuty

4.9/5 - (26)