Terapia poznawczo-behawioralna

 Terapia do przezwyciężania szerokiego zakresu problemów – skuteczne leczenie depresji, zaburzeń lękowych

Terapia poznawczo-behawioralna

psychoterapia icon 2

Terapia poznawczo-behawioralna

psychoterapia icon 3

Terapia schematow

psychoterapia icon 4

Polski psycholog Berlin

Terapia poznawczo-behawioralna na czym polega?

Terapia poznawczo-behawioralno CBT (ang. cognitive behavioral therapy) to terapia, która jest skoncentrowana na problemie, zapewnia strukturę, jest aktywną metodą , opartą na współpracy, istotną rolę odgrywa psychoedukacja.  

Skuteczność terapii

To terapia o udokumentowanej skuteczności, w leczeniu różnych zaburzeń psychicznych. Efektywność procesów, potwierdzona badaniami. Terapia CBT jest rekomendowana przez American Psychiatric Association (APA), czy brytyjski National Institute of Clinical Exellence (NICE). 

Korzyści, jakie otrzymasz:

Terapia poznawczo behawioralna na czym polega
Jak działa terapia poznawczo-behawioralna

Przebieg terapii poznawczo-behawioralnej

Wszystkie modele i elementy terapii behawioralno-poznawczej np. objawów depresji, opierają się na identyfikacji i zmianie negatywnych wzorców myślowych. Nasze myśli powiązane są często z niepożądanymi zachowaniami, trudnymi doświadczeniami emocjonalnymi i objawami fizjologicznymi.

W terapii skupiamy się na kilku najważniejszych kwestiach:

Terapia poznawczo-behawioralna online

Psychoterapia poznawczo-behawioralna online to coś więcej niż tylko rozmowa ze specjalistą, w zaciszu własnego domu. To zupełnie nowy sposób myślenia o tym, jak odnosisz się do własnego zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia. Skuteczność terapii poznawczo-behawioralnej została potwierdzona badaniami.

Terapia poznawczo–behawioralna online ma taką samą wartość jak spotkania w gabinecie. Komunikacja online, nie różni się od bezpośredniego kontaktu. Terapia online pozwala na szybkie i sprawne rozpoczęcie spotkania. Stosowane są te same procedury, począwszy, od wywiadu klinicznego, postawieniu diagnozy, skończywszy, na zaawansowanych interwencjach terapeutycznych. Takie formy terapii nie zmieniają jakości kontaktu z terapeutą, z którym spotykasz się poprzez komunikator. Korzystamy ze sprawdzonej platformy Microsoft Temas. Wystarczy kliknąć link z zaproszeniem na spotkanie, wideokonferencja od razu pojawi się na Twoim telefonie bądź laptopie. 

Zapraszamy na terapię poznawczo-behawioralną online prowadzoną przez nasze specjalistki. Sesje CBT online dostarczane są przez naszych wykwalifikowanych psychoterapeutów i psychologów poznawczo-behawioralnych.

Leczymy:

Jak pracuje terapeuta CBT?

terapia behawioralno-poznawcza leczenie przez Internet

Z jakich technik korzysta terapeuta poznawczo-behawioralny?

Co nas wyróżnia:

Terapia poznawczo-behawioralna - O nas kw 768x768 - Nowe Widoki

Czym jest terapia CBT - dodatkowe informacje

Model poznawczy Becka podkreśla główną rolę myślenia, w wywoływaniu i podtrzymywaniu depresji, lęku i złości. Model odwołuje się do świadomych znaczeń i konkretnych zachowań.
Model poznawczy określa różne poziomy oceny poznawczej. Najbardziej dostępnym poziomem są Twoje myśli automatyczne. Negatywne myśli, które pojawiają się spontanicznie, w sposób automatyczny, wiążą się z problematycznymi zachowaniami i trudnymi emocjami. 

Twoja emocjonalna podatność często wypływa z głębszych założeń, które mogą być nienazwane albo unikasz z nimi kontaktu. Są to przekonania warunkowe, przekonania kluczowe. Nieadaptacyjne przekonania, mają charakter trwały, dysfunkcjonalny, zwykle usztywniony, często niemożliwy do zrealizowania i wszechogarniający.
W terapii skupiamy się na rozpoznawaniu wzorców myślenia tych automatycznych, jak również na głębszym poziomie.
Rozwijamy nowe umiejętności, które pomogą Tobie radzić sobie z problemami życiowymi. Praca nad zmianą myśli i zachowań wpływa na poprawę jakości życia i zmianę negatywnych wzorców postępowania.

Podstawowe założenia:

  • Twoje myśli wpływają na zachowanie.
  • Treści myśli można monitorować i zmieniać.
  • Zmianę zachowań można wywołać przez zmianę myślenia.

FAQ (najczęściej zadawane pytania)

Terapia poznawczo behawioralna przez Internet  ma taką samą wartość leczenia, jak praca w gabinecie. Niektórzy pacjenci widzą w terapii online dodatkowe atuty takie jak: komfort, dostępność, elastyczność. 

Terapia krótkoterminowa poznawczo behawioralna trwa około od 12-18 spotkań. Trudno określić konkretną liczbę spotkań, wszystko zależy od celów wypracowanych na spotkaniach terapeutycznych. Zakłada się jednak, że aby wypracować pożądane efekty, terapia powinna być procesem, która polega na cotygodniowych spotkaniach przynajmniej przez okres trzech miesięcy. Przeczytaj więcej

Tak, głównym celem terapii jest poprawa funkcjonowania w przyszłości. Jednakże w terapii niejednokrotnie odwołujemy się do obecnych i przeszłych wydarzeń, aby nadać sens i ciągłość naszych doświadczeń. 

To kompleksowe podejście, która pomaga w przezwyciężeniu objawów zaburzeń, takich jak: depresja, bezsenności, uzależnienie behawioralna (tj. uzależnienie od gier i Internetu, zakupoholizm, hazard), zaburzenia odżywiania, zaburzenia obsesyjno kompulsywne (OCD), lęk paniczny, napady paniki, zaburzenia dwubiegunowe, fobia społeczna, lęk uogólniony. 

cbt

Umów się do psychoterapeuty